Морепродукти для здоров'я і краси

 

 

Вчені вже давно переконалися, що люди,котрі регулярно поїдають морепродукти, рідше страждають від зайвої ваги і самих різних захворювань, у них гарне самопочуття, краща пам'ять, та й з настроєм все гаразд. Все тому, що морські мешканці вбирають як губка все те корисне, що несе в собі океан. А оскільки склад морської води дуже близький до складу людської крові, зрозуміло, що всі життєво необхідні нам мінерали можна знайти в тарілці з креветками або мідіями.

Якщо перераховувати всі елементи, якими за сукупністю багаті мешканці моря, вийде майже вся таблиця Менделєєва. Але потрібно згадати найважливіший - йод. Далеко від моря знайти його дуже складно, тому сучасні люди поголовно страждають від його нестачі і змушені пити йодовмісні препарати і користуватися йодованою сіллю. Йод дуже важливий для нормальної роботи не тільки щитовидної залози, але і мозку: гострий дефіцит його в дитячому віці, наприклад, призводить до затримок в інтелектуальному розвитку. Не менш важливі для нашого здоров'я і жирні кислоти омега-3 і омега-6 - природні імуностимулятори та антидепресанти.
Шукаємо користь: де і яку?

Ламінарія для інтелекту. Морська капуста, як частіше називають цю водорість - на вигляд непоказна і на смак сумнівна. Але вона дико корисна: всього 30 г містять денну норму йоду, якого більшості жителів віддалених від моря регіонів катастрофічно не вистачає. Та й мінералів з вітамінами в ній більше, ніж в «земних» овочах - будь-який з капусти, морквині або ріпі.
Кріль для здорових судин і мозку. Дрібні, до 0,5 см ракоподібні, які масою разом з планктоном плавають на поверхні моря. Кріль дуже поживний і при цьому дієтичний: білок легко засвоюється, а жир міститься у вигляді поліненасичених жирних кислот омега-3, які допомагають, зокрема, позбавити судини від холестеринових бляшок.

Креветки для стресостійкості. Вітамін В12 - ось за що треба подякувати цим ракоподібним. Саме цей вітамін незамінний для нашої нервової системи, і особливо - якщо на роботі аврал і в житті суцільні неприємності. Саме В12 забезпечує нам стресостійкість і відмінний сон. А головне, багато-то і не потрібно - всього лише з'їдати в тиждень одне блюдо з креветок: не так вже й марнотратно, правда?
Мідії для оздоровлення крові. У цих молюсків інша «фішка» - високий вміст кобальту. Він практично не зустрічається в інших продуктах харчування. Кобальт - елемент, що входить до складу вітаміну В12, без нього цей вітамін не синтезується і не засвоюється. А ще він - найважливіша ланка процесів кровотворення: при його дефіциті утворюється мало червоних кров'яних тілець, які переносять по нашим судинах кисень. Нестачі уникнути просто - потрібно регулярно включати в раціон мідії.
Кальмари для нічних задоволень. Це дивне створіння не дарма прозвали «морським женьшенем»: регулярне поїдання дієтичного ніжного м'яса дуже сприятливо впливає на чоловічу потенцію. Речовини, якими може похвалитися кальмар, взагалі зміцнюють найрізноманітніші м'язи - крім інтимних, наприклад, ще й серцеву - і все завдяки колосальному вмісту калію. Плюс в ньому можна знайти таурин, який покращує стан сітківки ока - ми починаємо краще бачити в темряві. Та й взагалі кальмар має сильні омолоджуючі властивостями. Наприклад, не дає розвинутися ранній сивині: цьому перешкоджає мідь, якої в цих молюсках теж чимало.

Устриці для припливу сил. Якщо кальмар - афродизіак бюджетний, устриці для багатих і розбещених гурманів. Але не будемо забувати, що і отруїтися ними - простіше, ніж тими ж мідіями або кальмарами. Отже, чим же так романтично привабливі ці молюски? Тим, що цинк, якого в них дуже багато, провокує виробництво тестостерону - найважливішого чоловічого статевого гормону. Та й у жінок ця «їжа богів» підвищує статевий потяг (і додає привабливості, оскільки надає шкірі тонус, волоссю - густоту і полегшує перебіг будь-яких гормональних бур). Ще доведено науково, що вживання устриць допомагає запобігти появі онкологічних утворень, особливо в молочній залозі. А якщо онкологія вже виявлена, то речовини, що містяться в устрицях, пригнічують ріст пухлин.