Фізаліс врятує від каменів в нирках

 

Чи не занадто популярна в Україні рослина (багато хто знає тільки про її декоративні, а не смакові властивості) виявляється, дуже корисна для профілактики деяких захворювань - особливо нирок і дихальної системи.

Кисло-солодкі ягоди фізалісу відносяться до Суперфуд - продуктів з високою концентрацією корисних речовин, від застосування яких - одні суцільні бонуси для імунітету, серця, травлення, волосся і шкіри і т.п. На відміну від інших Суперфуд, фізаліс ще і не має протипоказань - хіба що індивідуальну непереносимість, яка зустрічається вкрай рідко.
В першу чергу, ягідки з кисло-солодким, трохи горчащим смаком - найважливіше джерело легко засвоюваних цукрів - глюкози і фруктози. Також в ньому містяться деякі вітаміни: А, який іноді називають вітаміном краси, вітаміни групи В. Особливо корисні ці ягоди для вегетаріанців, які відчувають вічну нестачу вітаміну В12: він міститься в основному в продуктах тваринного походження, і знайти його в овочах і фруктах - не така вже проста задача.
Фізаліс - відмінний антисепктік, він з успіхом пригнічує правцеву паличку, золотистий стафілокок, кишкову паличку і навіть збудників сибірської виразки. У народній медицині застосовується дуже широко: чай з висушеного листя і коробочок плодів рекомендують гіпертонікам, свіжі плоди використовують при лікуванні гастритів, захворюваннях печінки, як антисептик широкого дії при циститах, пієлонефритах, сечокам'яної хвороби (в США навіть з його допомогою виводять каміння з нирок, але роблять це вже медики).
Фізаліс можна їсти діабетикам - для них це відмінний полівітамінний засіб, що не підвищує цукор в крові. Гарний фізаліс і при лікуванні суглобового рематізма. А сік з плодів застосовують як кровоспинний і місцевого болезаспокійливого.