Суші і сашимі

 

Складники:
900 г філе лосося (спинки) для сашимі
900 г філе лосося (для суші)
2 склянки рису для суші (як варіант, японіка)
Для заправки до рису:

8 ст. л. рисового чи іншого (але лише не столового!) оцту

4 ст. л. цукру
1 ст. л. солі
Для обов'язкового гарніру:

імбир маринований
васабі
соус соєвий

 

СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ

Крок 1

Рис промиваєм в 5-6 разів до прозорості води. Заливаєм холодною водою із відношенням 1 до 1 та ще 10% води, доводимо до кипіння, зменшуєм вогонь до мінімуму, закриваєм кришкою та варимо 14-16 хв., не відкриваючи. Укриваєм каструлю пледом від півгодини до 40 хв. Готуємо заправку, нагріваєм разом всі інгредієнти, щоб розчинилися цукор та сіль. Заправка повинна бути достатньо теплою.

Перекладаєм рис у достатньо велику дерев'яну , обов`язково нелаковану, посудину (утворену корочку на дні каструлі для суші не використовуєм). Викладаєм теплий рис в центр, виливаєм всю заправку, розкидаєм рис лопаткою, далі разом з заправкою збираєм назад в центр - і так 4 рази. Залишаєм на 12-14 хв. - Коли ми робимо «колобки», температура рису повинна бути 30-33 ° С, не нижще. Увага: якщо у нас не дерев'яна посуда, зменшуєм кількість заправки на третину.

Щоб зробити «колобки» для суші, змочуєм руки водою, візьмемо 1 ст. л. рису та зліпимо довгастий «колобок», стискаючи рис чотирма пальцями та підправляючи краї великим пальцем - в процесі обтискача колобок повинен ніби крутитися в долоні.
Крок 2

Готуємо рибу. Для сашимі нарізаємо спинку поперек волокон на шматочки завтовшки 1 см. Для суші нарізаєм залишки філе навпаки - вздовж волокон та товщиною півсантиметра.
Крок 3

Потім кладемо рибу для суші впоперек пальців на нижні фаланги. На рибу кладемо підготовлений колобок та надаєм йому остаточну форму в залежності від розміру шматочка риби, придавлюючи при цьому рис вказівним пальцем. Далі перевертаєм суші та притискаєм пальцями рибу з боків - вона повинна достатньо щільно прилягати до рису.
Кладемо суші та сашимі на дошку чи тарілку, окремо чи разом.

Подаєм з гарнірами: хрустким - «кен» (зазвичай дайкон, огірок, морква, редис ); гострим - «карами» (васабі,тертий дайкон з червоним перцем, імбир, гірчиця) та дає приємний смак у роті - «ЦУМу» (м'яти, смородини, листики чи пагони перилли). За традицією японії їжею повинна бути займати 1/3 тарілки - на іншу частину тарілки можна поставити прикраси. Власне саму їжу необхідно трохи змістити від центру.

Теги: Як приготувати суші і сашимі, як готувати суші і сашимі, суші і сашимі рецепт, суші і сашимі приготування, спосіб приготування суші і сашимі,смачне суші і сашимі