Як не зійти з дієти завчасно : 5 практичних порад

 

В черговий раз не змогли проявити силу волі і відмовилися від думки схуднути? До наступної дієти підготуйтеся заздалегідь, щоб прорахувати всі ризики.

1. Сформулюйте тактику і стратегію

Задайте собі два питання: «Скільки часу я планую провести на дієті?» І «Як я буду харчуватися після того, як я її закінчу?». Це допоможе зважити свої сили і оцінити доцільність обраної дієти. Чи готові ви слідувати високобілковій дієті все життя? Або протягом року харчуватися гречкою? І не забувайте, що низькокалорійні дієти - до 1200 ккал на добу - уповільнюють основний обмін, тому дієтологи рекомендують їх не більше ніж на тиждень.
2. Не забороняйте собі нічого

Найкращий спосіб зійти з дистанції завчасно - заборонити собі свою улюблену їжу. Харчові звички міняти рекомендується повільно і поступово, а не наскоком. І ніяких заборон: можна все, тільки потроху і не кожен день. Зробіть один з вихідних «днем свободи» або дозволяйте собі час від часу мікроспокпічні дози своїх улюблених продуктів і страв в першій половині дня.
3. Ставте здійсненні завдання

Ендокринологи кажуть, що допустима швидкість схуднення - до 2 кг на місяць. Бувалі «діетчікі» знають, що швидке схуднення призводить до обвисання шкіри і розтяжок. Корінь зла "ефекту йо-йо» (тобто поспішного набору ваги після дієти) - в нереалістичних завданнях і надто жорстких обмеженнях. Повернути розмір, який був до пологів - реалістично. Обзавестися тонкими щиколотками, якщо вони завжди були повними - немає. І пам'ятайте: чим швидше ви худнете, тим вищі шанси повернути назад все скинуте, та ще й з надлишком.
4. Не вважайте відхід від дієти зривом

«Це жахливо, я з'їла дві цукерки!». Це помилка: дві цукерки шкоди фігурі не завдають. Шкодить їй тільки постійна присутність цукерок в раціоні. Так що не поспішайте оголошувати амністію звичного безконтрольного харчуванню, навіть якщо ви злегка згрішили. Такі зигзаги, тобто відступу від дієти, дієтологами тільки вітаються. А якщо ці зигзаги трапляються з вами часто, задумайтеся, чи підходить вам обрана дієта.
5. Займіть вільний час

Ті, хто практикував лікувальне голодування, знають, скільки часу звільняється у того, хто перестає їсти: стільки, що навіть незрозуміло, куди його застосувати. Щоб не спокушати себе думками про їжу, психологи рекомендують зайняти себе цікавим хобі - краще таким, яке поведе вас подалі від холодильника. Варто піти в улюблену справу з головою, тоді
навіть голод відступає на край свідомості, а пориви «що-небудь погризти» взагалі зникають. Важлива умова: хобі має займати руки або ноги.