Як ефективно схуднути

 

Для того, щоб «схуднути назавжди», існує тільки один метод: зміна способу життя. Попотіти доведеться, зате гарантія цього методу - стовідсоткове схуднення

Тихіше їдеш далі будеш

Оптимальна швидкість схуднення - 2 кг на місяць. Максимум, який допустимо втратити в перший місяць (але тільки в перший, повторю) - це 3-4 кг. Якщо змусити організм худнути швидше, це виявиться для нього важким стресом. Організм в цій ситуації починає посилено виробляти гормони в корі надниркових залоз, щоб «прикритися» від стресу. Ці гормони можуть підвищити тиск, погіршити стан шкіри і навіть уповільнити власне процес зниження ваги.
Крім того, втрата більше 4 кг на місяць говорить про те, що організм «пускає в расход» білки. Тобто йде розпад м'язової, а не тільки жирової тканини, що нам зовсім не потрібно. Худнути більше, ніж на 4-е кг на місяць, можливо тільки при добовому раціоні в 800 - 1000 калорій (в залежності від габаритів людини). Приблизно стільки організм витрачає на життєдіяльність - дихання, травлення, діяльність серцевого м'яза, робота печінки і нирок та інше. Якщо зменшити добову калорійність до 800 калорій і нижче - організм в буквальному сенсі почне їсти сам себе. Саме тому чисте голодування не тільки не приносить користі, а й в цілому шкідливо для організму.
При голодуванні обмін речовин дещо сповільнюється - відключаються «менш важливі» функції, знижується швидкість відновлення тканин, які зазвичай оновлюються швидко. Дерева скидають восени листя, щоб заощадити життєву силу. Організм «скидає» волосся, тримає на «голодному пайку» шкіру і нігті. Розвивається анемія (в тому числі за рахунок банального недонадходження з білком заліза), гіповітаміноз. Навіть якщо приймати полівітамінні комплекси, то через зміненого стану слизової шлунка і кишечника всмоктуватися вітаміни будуть гірше. При кількості жирової маси в організмі менше 17% вимикається репродуктивна функція, а порушення менструального циклу з'являються ще раніше.
Набагато розумніше поступово і повільно змінити свій спосіб життя так, щоб споживати в день 1100 - 1200 калорій на етапі зниження ваги (або 1400 - 1500 калорій на тлі фізичних навантажень «вартістю» в 600 калорій кожна 5 разів на тиждень), а потім перейти на рівень 1500 - 1700 калорій для підтримки взятої висоти (розрахунок наведено для середньостатистичної жінки). У перші місяці схуднення можна виділити два дні на тиждень з середньодобовим калоражем в 600-800 кілокалорій - для збільшення ефекту, але не більше того.
Можливі й жорсткі дієти. Але тільки якщо вони тривають не довше декількох тижнів під лікарським контролем - і проводяться з метою ініціації процесу зниження ваги. Після цього обов'язково потрібно перейти на субкалорійной дієту, яку правильніше назвати раціональним харчуванням і яку можна дотримуватися як завгодно довго.
сізіфова праця

Неможливо за допомогою разової акції схуднути «раз і назавжди». Поки зайві калорії продовжать надходити, організм буде їх запасати.
Тому в терапії зайвої ваги немає поняття «курс лікування». Є поняття «зміна способу життя».
Якщо, втративши десять кілограмів завдяки фізичним навантаженням і дієті, людина радісно повертається до колишнього способу життя і знову починає з'їдати по 4000 калорій щодня, він дуже швидко набирає назад ту вагу, від якого йому вдалося позбутися. Одна зайва цукерка - 75 калорій. Одна зайва цукерка щодня - і ми отримуємо 4 кг в плюс за рік.
Не так уже й складно скинути вагу разово, набагато більше сили волі потрібно, щоб потім утримати його. Саме тому той раціон харчування і ті фізичні навантаження, на які ви переходите, повинні бути такими, щоб цей новий спосіб життя можна було б дотримуватися як завгодно довго. А це можливо тільки в тому випадку, якщо зміни будуть поступовими і послідовними.
У будь-якій дієті є два ключових слова: «дотримання раціону» і «гіпокалорійну», хоча можуть бути нюанси. Наприклад, деяким достатньо просто забути про шоколадки і знизити кількість вуглеводів (хліба і картоплі), комусь треба знизити кількість білків (хоча це зустрічається рідше), комусь - жирів.
А жорстка дієта без подальшої кардинальної зміни способу життя - це сізіфова праця.