Як правильно набрати вагу

 

Розлучитися із зайвими кілограмами можна тільки зусиллям залізної волі, в особливому режимі харчування, з серйозною і регулярними фізичними навантаженнями. Як це не дивно, але збільшити свою вагу хоча б на кілька кілограмів, набравши при цьому м'язову масу, а не жир, - завдання не менш складне

Практично здорові люди, які страждають від нестачі ваги, як правило, відносяться до єктоморфам - типу людей, для яких характерні довгі кістки, довгі тонкі м'язи, вузька груди і плечі і підвищена нервово-імпульсна збудливість. Ці люди дуже емоційні і схильні до стресів. Як правило, вони погано сплять і страждають відсутністю апетиту, крім того, у них дуже високий метаболізм. Ці особливості фізіології «нагороджують» худорлявих ще й безліччю звичок, які поглиблюють їхню відмінність: сніданок вони ігнорують, їдять абияк, режим дня не дотримуються, на всі події реагують занадто гостро і абсолютно не вміють розслаблятися, постійно жертвуючи сном і відпочинком заради нібито невідкладних важливих справ. Для вирішення цих проблем потрібно знайти в собі сили не просто змінити звички, а стати іншою людиною - навчитися жити за законами бодібілдерів: Краще стояти, ніж ходити. Краще лежати, ніж стояти. Краще спати, ніж лежати, і краще спати, ніж дрімати.
Роби, як бодібілдер

Ось що потрібно для того, щоб наростити відсутні кілограми:
контролювати свої емоції і налагодити повноцінний сон
грамотно і професійно організувати спортивні тренування
організувати правильний режим харчування.
Новий режим харчування: Головне - поїсти. Все інше зачекає!

Новий режим харчування худого повинен бути організований чітко і дотримуватися строго. Перший сніданок - о 4-5 годині ранку. Протягом дня - 5-6 прийомів їжі. В ідеалі треба підкріплюватися 7-8 разів на день (через кожні 2,5-3 години). Куди б ви не відправилися, з собою у вас обов'язково повинен бути «набір збалансованого харчування», повний білків і вуглеводів, простіше кажучи, контейнери з їжею. Наприклад, в одному контейнері - куряча грудка з рисом, в іншому - йогурт з бананом, в третьому - горіхи з родзинками. Все це ви повинні регулярно і акуратно поїдати протягом дня, незважаючи на справи, обставини і проблеми. Головне - поїсти. Все інше зачекає!
Включайте в свій раціон більше овочів і фруктів, але врахуйте: вони ні в якій мірі не замінять вам обов'язковий прийом вітамінних препаратів. Води протягом дня треба випивати не менше 1,5-2 літрів. На ніч - обов'язковий білковий коктейль.
Фізичні навантаження змушують організм працювати в незвичному режимі, і йому потрібно ваша допомога - застосовуйте спортивні харчові добавки, білок, амінокислоти.
Повільно але вірно...

Слід пам'ятати, що головну роль, як в справі схуднення, так і в справі набору ваги грає не кількість споживаної їжі, а її калорійність. Різниця тільки в тому, що, знижуючи вагу, ми поступово знижуємо калорійність їжі щотижня приблизно на 200- 300 калорій, а при наборі додаткової ваги - збільшуємо.
У першому випадку наша мета - активізувати метаболізм, а в другому - пригальмувати. Головне - робити все поступово, можливо навіть збільшуючи калорійність харчування не щотижня, а кожен місяць.
Справа в тому, що будь-яка різка зміна в режимі харчування призводить до відповідної реакції організму: швидко адаптуючись до нових умов, він вступає в так звану стадію «плато», коли за будь-яких зусиллях не відбувається ніяких змін.
Ви повинні підготувати себе до того, що процес набору м'язової маси займе у вас не один місяць, і навіть не один рік, а стадії плато будуть виникати досить часто.

Чим довше період збільшення м'язової маси, тим довше триватимуть стадії плато. В ідеалі потрібно відразу перейти на 5-7 разове харчування. Але якщо вам важко, привчайте себе до цього поступово: в перший тиждень - є три рази в день, в другу -Додати ще один прийом їжі. Можливо, вам буде зручніше додавати один прийом їжі рідше - раз на два-три тижні. Але! Не варто замінювати кількість прийомів їжі величезними розмірами порцій.