Монодієта. Рисова дієта

 

Рисова дієта викликає у багатьох асоціацію з Японією, але насправді вона не має до Японії ніякого відношення. Просто - це монодієта, просто їмо рис, один рис, багато рису ...

Стакан рису зварити і з'їсти його протягом дня невеликими порціями, запиваючи свіжовичавленим яблучним соком без цукру. Якщо цієї кількості їжі на день вам не вистачає, можна додати до скромного добового раціону ще 2-3 яблука, краще зелених.
Тривалість рисової дієти в такому варіанті - від одного до трьох днів. Одноденний варіант дієти (рисовий розвантажувальний день) можна повторювати раз в тиждень, триденний - раз на місяць.
Більшість лікарів-дієтологів вибирають для своїх програм саме одноденний варіант.
МАКСІ-рисова дієта (рис з добавками)

Якщо ви дуже любите рис і хочете «посидіти на рисі» трохи довше, наприклад, тиждень, вам підійде варіант дієти «рис з добавками».
У цьому випадку на день відварюють 500 г рису. Під час варіння або після неї до рису додають рибу, нежирне м'ясо, овочі або фрукти (морква, цибуля, зелений горошок, кукурудзу, родзинки). Набір продуктів залежить від обраного вами рецепта. Таких страв на основі рису можна придумати і приготувати безліч. Тому і витримати рисову дієту в «полегшеному» варіанті зовсім нескладно.
Але при цьому треба дотримуватися кількох умов:
загальна кількість всіх добавок не повинно перевищувати 200 грамів в день;
між основними прийомами їжі можна з'їдати до півкілограма фруктів. У день, а не за один прийом!
пити тільки несолодкі свіжовичавлені соки (краще всього яблучний), чай без цукру, воду - просту і негазовану мінеральну.


У такому варіанті рисова дієта триває від 7 до 10 днів, а повторювати її слід не частіше, ніж раз в два місяці. В результаті за тиждень можна скинути до трьох кілограмів зайвої ваги.
Кращі сорти рису

Для рисової дієти краще використовувати неочищений рис: на відміну від білого, в ньому міститься достатня кількість вітамінів групи В.
Хто ризикує?

Деяким людям під час рисової дієти рекомендують додатково приймати препарати калію, щоб в організмі не утворився дефіцит цього життєво важливого елементу. А є й такі, кому рисова дієта взагалі протипоказана. Монодієти, до яких відноситься рисова дієта, не рекомендуються дітям, вагітним і годуючим матерям, а також людям, що страждають від гастриту і виразкової хвороби.